meslegine-sahip-cikDeğerli Meslektaşlarımız;

Bazı özel hastanelerin iş ilanlarında Eczane Teknikeri yerine Biyoloji mezunu aradıkları bilgisi meslektaşlarımız tarafından bildirilmektedir. Yıllardır bu alanda hizmet veren meslektaşlarımızın ise işten çıkarılıp yerine biyoloji mezunları alındığı bilgisi elimize ulaşmıştır. Gerekli çalışmalar derneğimiz tarafından başlatılmış olup bu süreçte derneğimize fikirleriniz ile destek olmanızı rica ederiz.

Çünkü;

Ülkemizde 24 bin civarı serbest eczane içerisinde 47.741 meslektaşımız sertifikalı olarak istihdam edilmekte ve bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerde bu zamana kadar yaklaşık 800 civarı Eczane Teknikerliği mezunu bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından kamu hastanelerine Eczane Teknikeri alınmaya başlandığı bu dönemde böylesi bir istihdam modeli mesleğimizin onurunu zedelemekte ve bir çok meslektaşımızın da işsiz kalmasına sebep olmaktadır. Tüm meslektaşlarımızın bu denli bir istihdama karşı çıkması gerekmektedir. Derneğimiz gerekli yazışmaları yapmak üzere harekete geçmiştir. Bu süreçte meslektaşlarımızın da gerekli özeni göstererek derneğimize destek olmasını önemle rica ederiz.

Bu sebeple tüm mesleki derneklerimizin destek olmasını önemle rica ederiz. Destek olmak isteyen derneklerimizin derneğimiz telefonundan veya bilgi@eczaneteknisyenleridernegi.org mail adresimizden bize ulaşmalarını rica ederiz.

Tüm meslektaşlarımızın aşağıdaki formu doldurmalarını ve bize destek olmalarını önemle rica ederiz.

[form form-24]

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] önce şu linkte belirtilen hususlarda şu linkte bulunan dava sonucunu emsal olarak gösteren bir raporu Türkiye […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir