dikkatDeğerli meslektaşlarımız ve eczacılarımız;

Ülke olarak çok yorgun bir dönemden geçiyoruz. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi atlatabilmek adına eczacı odalarımız ve eczacılarımız ile omuz omuza mücadele veriyoruz. Sosyal yaşantılarımızın düzene girebilmesi adına en çok istediklerimizden biri Eczane Çalışma Saatleri’nin düzenlenmesi. Fakat bunu isterken tek bir bölgede tek bir eczanenin değil tüm eczanelerin çalışma usüllerinin değişmesi gerektiği görüşündeyiz.

Şöyle ki tüm eczanelerin çalışma saatleri değiştiğinde iş kaybı veya maddi kayıp oluşması gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Eczanelerin ticarethane olmaması gerektiği gibi eczacı ve eczane çalışanlarının da sosyal ve kültürel yapılaşmasının çalışma saatlerinin fazlalığı sebebiyle sekteye uğradığı unutulmamalıdır.

Bugün İzmir ilimizde gerçekleşen bir toplantıda eczacı hareketi adlı gruplaşma alenen yasalara karşı gelecek çalışmalar yürütmektedir.

TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULUNA BAĞLI MÜFETTİŞLERCE “ECZANE İŞ YERLERİNDE ÇALIŞMA KOŞULLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ PROGRAMLI TEFTİŞİ”HAKKINDA 

başlığı ile hareket eden grup güya eczacılarımız için iyi bir çalışma yaptığını öne sürmektedir.

Oysa ki yapılan çalışma sonrası çok büyük krize neden olacaktır. Birlikte mücadele eden Eczacı ve Eczane Teknisyenlerini hiçe sayarak yapılan bu çalışmayı şiddetle kınıyoruz. Kanunlar karşısında emsal davalarda veya iş mahkemelerinde işe yaramayacağını da hatırlatıyoruz. Bu tip resmi kişiliği veya kimliği olmayan kişi ve kişilerce yapılan çalışmaların dikkate alınmamasını önemle rica ediyoruz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir