1 Temmuz’dan itibaren Eczaneler Cumartesi Günüde kapalı olacak ve Pazar günleri ve bayramlarda olduğu gibi belirlenen 2 nöbetçi eczane hizmet verecek.

Balıkesir Eczacılar Odası Bandırma Temsilcisi Reyhan Ülkar 4857 saeczane1yılı iş kanununa göre çalışma saatlerinin ayarlanması amacıyla alınan karar doğrultusunda 1 Temmuz’dan itibaren Cumartesi Günleri Bandırma’da ki eczanelerin kapatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Eczacı Ülkar konu hakkında verdiği bilgide, “Bandırma’da 47’si merkez 2 tanesi ise Edincik mahallesinde olmak üzere 49 eczaneye hizmet veriyoruz. 4857 sayılı iş kanununa göre çalışma saatlerinin ayarlanması amacıyla Bandırma’da Cumartesi günleri eczanelerin kapatılmasına karar verilmiştir.

1 Temmuz 20016 tarihi itibariyle Cumartesi günleri de artık eczaneler kapalı olacak ve bayram nöbetlerinde olduğu gibi 2 eczanemiz hizmet verecektir.

Kısaca bundan böyle Cumartesi günleri eczaneler kapalı olacak ve nöbetçi olarak belirlenen iki eczane vatandaşlarımıza hizmet verecek.” Dedi.