farmavizyon-eczacilik-fuariDeğerli Eczacılarımız ve Değerli Meslektaşlarımız

Geçen yıl fuar öncesi bir çok yazışmalarımız olan yüklenici kurum bu yılda aynı tavır ile Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri’ne yönelik bir program hazırlamamıştır. Aynı zamanda gönderdiğimiz hiç bir yazıya yanıt vermemişlerdir.

Görülüyor ki Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri açısından bir uygulamaları olmadığı gibi cevap verme yetileri de yok bu sebeple geçen yıl ki yazımızı yineliyoruz.

Kurumun yayınladığı haberlerde adımız dahi geçmemekte inceleyiniz.

Takdir Sizin.

21. Yüzyılın başlarında olmamıza rağmen etik değerlerimizi korumamız ve yaşatmamız adına düzenlenen Farmavizyon eczacılık fuarı içerisinde adımızdan söz edilmemesi ve düzenlenen tüm programlara giriş izni verilmemesi konusunda yıllardır süregelen bir baskı politikası uygulanmakta; fakat buna rağmen biz eczane teknisyenleri eczacılarımızın her zaman yanında olduğumuz gibi bu etkinlikte de büyük bir katılım göstermekteyiz.

İçinde bulunmak zorunda bırakıldığımız durum ise tüm firmalar tarafından azınlık olarak görülmemizden kaynaklanıyor. Bu ve bunun gibi bir çok soruna duyarsız kalmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Bilindiği üzere Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yana mesleğimiz çoğunluk olarak görülmekte ve halkımızın gözünde bir nevi sağlık danışmanı olarak görülmekteyiz. Her zaman eczacılarımız ile birlikte halkımıza sağlık danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Buna rağmen Farmavizyon eczacılık fuarı organizatörleri adeta böyle bir meslek grubu yokmuş gibi davranılması bizleri derinden üzmektedir.

Bu konu ile ilgili görüşmelerimiz sonucu derneğimiz katılmama kararı almıştır. Tüm meslektaşlarımızında bu konuya duyarsız kalmamalarını ve konunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Biz burada Farmavizyon eczacılık fuarı düzenleyici kurullarını ve organizatörlerine tepki gösteriyoruz. Değerli eczacılarımızın her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Yönetim Kurulu Başkanı

Habeş ANIK

0542 745 72 62

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir