Değerli Basın Mensupları;

Ülkemizde yıllardır ilaç ve kimyevi maddeler konusunda en etkin eğitimi alanlar eczacılarımız dır. Üniversitelerde 5 yıl boyunca botanik, farmakognozi gibi dallarda almış oldukları kapsamlı eğitimin yanı sıra, toksikoloji bilimini öğrenen yegane ilaç uzmanları eczacılarımız dır.

Bu kapsamda bakıldığında; eczanelerimiz içerisinde yapılacak düzenlemeler ile zirai ürünler eczanelerimiz raflarında yerini alacaktır.

Bilindiği üzere eczanelerimizde; tüm insan sağılığı ürünleri büyük bir titizlikle korunabilmekte. Raf ömürleri takibi, eczane içi sıcaklık takibi, raflarda sunulan ürünlerin tozlu ortamlarda değil, sağlıklı ortamlarda bulunması konusunda eczanelerimiz gerekli tüm önlemleri almaktadır.

Biz eczane hizmetleri çalışanları; bu konuda etkin olarak halkımızın sağlığını düşünmekte olduğumuz gibi; zirai ürünlerin temiz, sağlıklı, hijyenik ortamlarda, saklama koşulları dikkate alınarak takibini sağlayabiliriz. Eczacılarımızın direktifleri doğrultusunda ürün güvenliğini en üst düzeyde tutabileceğimizi mesleğimizin gerekliliklerini karşılayabildiğimizi kanıtlamış “Halkın En Yakın Sağlık Danışmanı” olduğumuzun unutulmaması gerekir.

Bu açıdan bakıldığında eczanelerimiz içerisinde oluşturulacak zirai ürün satış portföyü için; gerek Türk Eczacıları Birliği veya bağlı eczacı odaları, gerek ise bizler, eczanelerimizin uygun şartlara dönüştürülmesi için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isteriz. Koordineli bir şekilde ürünlerin üretiminden çıktığı gibi, halkımıza takdiminde, bilgilendirerek satışını sağlayabileceğiz. Bu ürünlerin raf şartlarının takibini de yıllardır ilaç, kozmetik vb.. ürünlerin sağlıklı koşullarda satılmasını takip ettiğimiz gibi yapabileceğimiz kesindir.

Ayrıca; Eczacılık kurumlarımızın tümü için söylenecek bilinçsiz söylemlerin her zaman karşısında duracağımızın bilinmesini isteriz.

Basına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir